A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дубрівський ліцей №1
Дубрівської сільської ради Житомирської області

Дубрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області

Школа має свій рік народження, але не має кінця. Бо школа існуватиме доти, доки живе людство. Школа вічно жива, бо житиме в діяннях, творіннях учнів. Існує така мудрість: «Для народу після хліба найважливіше—школа». Ми—українці, нація, яка споконвіку прагне багато знати, бо ж не випадково в нашому календарі існує свято— День Знань.  В нашому селі, яке веде своє літочислення з XVIстоліття, школу було відкрито у 1881 році.

Умовно історію школи можна поділити на такі періоди:
1)    1881 -1917;
2)    1917 -1925;
3)    1925 -1981;
4)    1981 -….

 І-період

У 1881 році в нашому селі було відкрито однокласне народне училище. Приміщення школи було побудоване на кошти селян. Не дивлячись на велику кількість населення, що жило в селі, школу відвідували всього 24 учні, діти заможних селян. В школі вчили письма, арифметики та 3 рази на тиждень піп читав «Закон Божий». Першими вчителями був Гордійчук О.Ф., якого згодом заарештували за революційне переконання, а вчителем призначено Коломацького. Опановували знання перші школярі за допомогою дощечок на яких писали крейдою.

ІІ-період

У 1917 році у житті школи відбулись зміни. У приміщенні школи відкрили лікарню, а школою стала попівська хата. Саме в цій школі 1920 році було відкрито початкову школу. Першими вчителем був Кузьмюк Іван Федорович. В школі було 3 групи, до складу яких входило 90 учнів.

ІІІ-період

У 1925 році почалось будівництво нової школи, її було збудовано з двох панських хат. У 1927 році у Дубрівці відкрито семирічну школу, в якій навчалось 480 учнів. Велике значення для розвитку культури та освіти мало відкриття клубу, бібліотеки та школи-читальні у  1928 році.1935 році   семирічну  школу  реорганізувано   у   середню (восьмирічну)   вякій навчалось 680 учнів.Як ви думаєте це багато учнів? А скільки в нашій школі   учнів?

В роки війни школа не працювала, в ній розташовувалась німецька комендатура. Коли німці відступили в школі розмістився шпиталь. 1944 році школа знову стала працювати, та цей період був дуже складним, учні для письма використовували, паперові мішки, чорнило виготовляли з крушини.

У 1949 році 8 річну школу реорганізовано у середню. Із запровадженням виробничого навчання у 1958 році школа стала називатися загальноосвітня трудова політехнічна з виробничим навчанням. Класи були переповнені, тому для школи було збудовано ще кілька приміщень.Та щоб вмістити всіх учнів було прийнято рішення будувати нову школу, яке почалось у 1978 р. на місці навчально-дослідних ділянок.

ІV-період

1 вересня 1981 р. шкільний дзвінок покликав учнів до нової школи, яка і на сьогоднішній день щоранку зустрічає учнів на своєму порозі.

Контактні дані:

12736, вул. Адмірала Левченка, 1, с.Дубрівка, Баранівський район, Житомирська область.
(041 44) 74-2-49
Dubrivska_school@ukr.net



 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень