Це важливо!

Основною метою роботи шкільної психологічної служби є діяльність, спрямована на збереження психологічного здоров'я, створення умов для особистісного розвитку і життєвого самовизначення учнів.

Коломійчук Анжела Миколаївна,

практичний психолог

Завданнями психологічної служби є:

1. Організація методичної роботи з педагогічним колективом і адміністрацією школи по впровадженню педагогічних технологій і освітніх програм.

2. Психологічний супровід учбовий - виховного процесу (визначення рівня шкільної готовності, виявлення особливостей індивідуального розвитку що вчаться, корекція і розвиток пізнавальною і емоційно - вольовий сфер).

3. Формування психологічної культури учасників освітнього процесу.

Виходячи з цих цілей і завдань, робота психологічної служби будується по наступних основних напрямах:

1. Робота з педагогічним колективом і керівництвом школи.

2. Робота з учнями.

3. Робота з батьками

Ця робота здійснюється через такі види діяльності, як:

• організаційно - методична робота;
  • психодіагностика;
  • розвиток і корекція;
  • освіта;
  • консультування;
  • соціальний супровід.

Коли потрібно звертатися до психолога?

• Якщо проблема не розв’язується тривалий час.
  • Якщо Ви знаєте, як розв’язати проблему, але Вам все таки потрібна допомога.
  • Якщо Вас щось тривожить у дитячій поведінці, але ви не можете зрозуміти причину.
  • Якщо Вам здається, що малюк відстає у розвитку від своїх однолітків. Швидше за все, Вам це здається. Але краще розставити всі крапки над І і не                мучити дитину  порівнянням з іншими дітьми.
  • Якщо у Вас є сімейні проблеми, і це відбивається на дитині.

Соціальний педагог:

Ільчук Валентина Миколаївна

• здійснює соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми;

• приймає участь в організації безкоштовного харчування учнів з малозабезпечених родин та учнів інших пільгових категорій;

• бере участь у виховній роботі з питань профілактики появи негативних форм поведінки у неповнолітніх (паління, алкоголізму, наркоманії; дитячої злочинності тощо), пропаганди здорового способу життя, статевого виховання молоді;

• допомагає виявленню творчих нахилів, розкриттю здібностей дітей та підлітків, сприяє участі учнів у суспільно-корисній, волонтерській діяльності;

• проводить просвітницьку роботу з батьками або особами, що їх замінюють (індивідуальні бесіди, виступи на батьківських зборах);

• є посередником між школою, сім'єю, державними установами по захисту прав дітей та громадськістю; бере участь в організації їх взаємодії з метою створення умов для нормального розвитку дітей і підлітків

Для батьків:
    Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередженню впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. У школі він є громадським інспектором з охорони дитинства.

Для учнів:
    У яких випадках звертатися до соціального педагога?

• Якщо у Твоїй родині є проблеми, які Тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим.
  • Якщо хтось примушує Тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують Твою гідність, а Ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації.
  • Якщо Ти відчуваєш, що Тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків.
  • І, просто, коли Тобі здається, що всі інші відвернулися від Тебе і ніхто