A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дубрівський ліцей №1
Дубрівської сільської ради Житомирської області

Виховна робота

Школа – це майстерня. Тут вчителі й учні вчаться діалогу, партнерству й демократії, умінню досягати успіху в житті. Школа – це місце, де самореалізуються творчі здібності, формуються почуття власної гідності й відповідальності, панують толерантність, взаємоповага, любов.

Виховна система школи розроблена відповідно до Закону Україну «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, Статуту школи. Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи, є ідеї гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору. 

Метою виховання є формування морально-духовної життєвокомпетентної особистості, яка успішно само реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал. Виховна мета є спільною для всіх ланок системи виховання та є критерієм ефективності виховного процесу.

Зміст виховання – це система загальнокультурних і національних цінностей та сукупність соціально значущих якостей особистості:

Ціннісне ставлення до суспільства та держави; Ціннісне ставлення до людей; Ціннісне ставлення до природи; Ціннісне ставлення до мистецтва; Ціннісне ставлення до праці; Ціннісне ставлення до себе.

Серцевиною виховного процесу є особистість – її нахили, здібності, потреби, інтереси, соціальний досвід, самовідданість, характер.

Одним із визначальних принципів виховної системи є взаємозв’язок впливів: родини, вчителя, класного керівника, об’єктів виховного простору

Соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання у значній мірі залежить від правильно організованого виховного процесу у школі. Виховна система школи створена на основі вивчення та впровадження основних документів уряду, Міністерства освіти і науки України, обласних, міських та районних програм з питань виховання підростаючого покоління. Виховна діяльність школи спрямована на реалізацію Закону України «Про освіту»; «Про загальну середню освіту», Концепції національно — патріотичного виховання дітей і молоді, заходів щодо реалізації Концепції національно — патріотичного виховання та методичних рекомендацій щодо національно — патріотичного виховання в загальноосвітніх закладах, Концепції про права дитини, Конституції України, державних національних програм, Статуту, правил внутрішнього розпорядку. Головна увага приділяється формуванню особистості учня, розвитку його здібностей та обдарувань, забезпеченню результативності та свідомого ставлення до здоров’я, формуванню засад здорового способу життя, збереженню і зміцненню фізичного та психічного здоров’я учнів.

Основою виховної системи школи є комплексна програма національного виховання, в якій інтегрованими суб’єктами виховного процесу є: батьки, педагогічний колектив, учнівський колектив, громадськість. Напрямками виховної роботи є: національно-патріотичне виховання, статеве виховання, естетичне виховання, екологічне виховання, трудове виховання.

Питання виховної роботи розглядаються на нарадах при директорі, педагогічних радах, засіданнях МО класних керівників.

Педагогічним колективом школи приділяється належна увага формуванню національно-патріотичної свідомості, любові до рідної землі, поваги до батьків, шанобливого ставлення до культури, звичаїв та обрядів українського народу. Кожний вчитель школи в процесі навчально-виховної діяльності намагається виховувати високоморальну особистість, стверджувати загальнолюдські принципи.  Для соціальної адаптації у подальшому дорослому житті та вихованні законослухняного громадянина велике значення має дотримання положень Статуту школи та правил внутрішнього розпорядку закладу. Відвідування учнями навчальних занять є одним з основних пунктів цих правил.  Учні, схильні до несистемних пропусків занять, постійно знаходяться у зоні підвищеної психолого-педагогічної уваги.

У школі впроваджуються нові виховні технології, інтерактивні методики виховної робота, бо саме така система стимулює розвиток здібностей кожної дитини, активізує самостійність, спонукає до вільного вираження свого «Я» та доводить думку, що учень — не пасивний об’єкт, а суб’єкт і головна постать всього навчально-виховного процесу.

Постійно проводяться зустрічі, лекції, бесіди та індивідуальна робота з учнями, які потребують педагогічного контролю.

Для організації змістового дозвілля учнів розроблено систему позаурочних заходів, традиційних свят, конкурсів, змагань, екскурсій тощо.

Робота класних керівників спрямована на: щоденне виховання учнів, турботу про здоров’я учнів і здоровий спосіб життя, позаурочну діяльність, активну екскурсійну роботу, чергування класів по школі, контроль за пропусками учнів, роботу з учнями, що потребують підвищеного психолого — педагогічного супроводу, співпраця з батьками учнів.

 

Нормативні документи

Закони України та Укази Президента

Закон України від 26.04.2001 №2402-ІІІ"Про охорону дитинства"

Закон України від 22.06.2000 №1841-ІІІ"Про позашкільну освіту"

Указ Президента України від 15.03.2002 №258/2002"Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя"

Закон України від 27.04.2021 №1414-ІХ"Про основні засади молодіжної політики"

Накази, інструктивно-методичні листи МОНу з питань виховної роботи

Лист МОН України від 10.11.2022 N 4/3250-22 "Щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства".

Лист МОН України від 22.06.2022 № 6885 "Щодо запобігання та протидії сексуальному насильству пов`язаному зі збройною агресію російської федерації на територіїї України"

Лист Міністерства освіти і науки України від 10.08.2022 № 1/9105-22 "Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н.р."

Лист МОН України від 17.08.2022 № 1/9445-22 "Про проведення першого уроку в 2022/2023 навчальному році у закладах загальної середньої освіти"

Наказ МОН України від 29.07.2019 №1038"Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641"

Лист МОН України від 09.07.2021 №4.5/1992-21"Щодо відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України"

Лист МОН України від 14.08.2020 №1/9-436"Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Наказ МОН України від 29.03.2010 №255"Про виконання законодавчих вимог у зв’язку із прийняттям Закону України від 21 січня 2010 року № 1824 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв"

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.07.2012 №1/9–530"Щодо виховання сучасного громадянина в полікультурному середовищі засобами позакласної роботи"

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 09.08.2012 №1/9–557"Щодо методичних рекомендацій із громадянської освіти та виховання"

Лист МОН України від 26.05.2014 №1/9-266"Про використання Методичних матеріалів "Вимоги безпеки для учнів під час канікул"

Наказ МОНУ від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»

Наказ "Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України"

Лист МОНУ від 30.07.2014 №1/9-385 «Методичні рекомендації для проведення бесід з учнями ЗНЗ з питань: уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами; поведінки у надзвичайній ситуації»

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень