Виховна година з Козеренко Н.І. "Знай, люби, бережи природу рідного краю"
11 березня Наталія Іванівна Козеренко провела у 3А класі виховну годину "Знай, люби, бережи природу рідного краю".
Захід супроводжувався цікавою та яскравою відеопрезентацією про екосистему навколишнього середовища, на початку якої розглядалися зміни в екосистемі, до яких призводить зникнення рослин, тварин та комах, знищення лісів, видобуток корисних копалин, забруднення, використання ГМО, надмірна експлуатація природних ресірсів.
Наталія Іванівна на конкретних прикладах показала, як людина змінює екосистему планети та запропонувала учням стати захисниками природи.
Спочатку діти зіграли у гру "Взаємозв'язок у довкіллі", яка показала важливість зв'язків у природі та наслідки їх порушень.
Знайомство з поняттям "Екосистема рідного краю"відбулося з допомогою чотирьох чарівних листів, які надійшли на адресу класу: "Водойма", "Луки", "Поля", "Ліс". Відповідно, учні були розділені на чотири групи. Діти з цікавістю знайомилися з екосистемами водойми на прикладі річки Смолки, після чого зайнялися її віртуальним очищенням та зробили висновок про важливість води для усього живого, що є на планеті. При вивченні екосистеми луків діти познайомилися з лікувальними властивостями рослин нашого краю та їз рослинами-шкідниками. Зігравши у гру "Комашки і дощик", діти відкрили для себе нові види рослин і комах. Знайомлячись з екосистемою полів, учні "шпигували" за бур'янами, очищуючи поля, і навіть намагалися перерахувати позитивні моменти від використання опудел на ділянках. Коли мова зайшла про екосистему лісу, Наталія Іванівна нагадала дітям про ботанічний заказник "Підсніжник", який знаходиться неподалік від Дубрівки. З допомогою карток діти демонстрували свою обізнаність з мешканцями лісу та його рослинністю.
Як підсумок заняття, було розглянуто причини та наслідки забруднення навколишнього середовища. У вигляді правил учні сформулювали висновки про поведінку на природі.
І на завершення вони зіграли у гру "Як правильно сортувати сміття", розсортовуючи види сміття відповідно до його складу по спеціальних скриньках.
Звичайно - ДУЖЕ цікаво, повчально та важливо - ось які враження залишаються від проведеного заняття.
14:34 11.03.2024